MOX-F-025003FE
Ohmite
Res Thick Film 500K Ohm 1% 25W ±25/±50ppm/°C Varnish RDL Lug Bolt-On
Description +
Search Keywords: MOXF025003FE
  • Part No:
    MOX-F-025003FE
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • Technology:
    Thick Film
  • Case Style:
    Varnish
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    25 W
  • Termination Style:
    Radial Lug
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25,±50 ppm/°C