MOX-300002004F
Ohmite
Res Thick Film 2M Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Epoxy AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOX300002004F
  • Part No:
    MOX-300002004F
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    2 MOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    9 x 3.3 mm