MOX-1-121005FE
Ohmite
Resistor - 10 MOhms - ±1% Tolerance - 2.5W - Thick Film - High Voltage - ±25ppm/°C - Axial Case.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOX1121005FE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    MOX-1-121005FE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    2.5 W
  • Resistance Value:
    10 MOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 210 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    28.45 x 7.87 mm