MCS3264R010FER
Ohmite
Res Metal Alloy 2512 0.01 Ohm 1% 2W ±50ppm/°C Pad SMD T/R
Description +
Search Keywords: MCS3264R010FER
  • Part No:
    MCS3264R010FER
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    10 MOhm
  • Power Rating:
    2 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    2512
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C