MC104521002JER
Ohmite
Precision Thick Film Surface Mount Resistor
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC104521002JER
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    MC104521002JER
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    MX
    100
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Power Rating:
    2.5 W
  • Tolerance:
    511364%
  • Case Size:
    N/A
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 180 °C