MC101821003F
Ohmite
Res Thick Film 100K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±50ppm/°C Molded SMD
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC101821003F
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    MC101821003F
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    N/A
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 180 °C