LVM25FVR050E-TR
Ohmite
Res Metal Foil 2512 0.05 Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Pad SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LVM25FVR050ETR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    LVM25FVR050E-TR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    50 mOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    2512
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 170 °C