FCSL90R005FER
Ohmite
Res Metal Foil 1835 0.005 Ohm 1% 4W ±50ppm/°C Wide Terminal SMD T/R
Description +
Search Keywords: FCSL90R005FER
  • Part No:
    FCSL90R005FER
  • Resistance Value:
    5 mOhm
  • Power Rating:
    4 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    1835
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C