FCSL76R050DER
Ohmite
Res Metal Foil 1530 0.05 Ohm 0.5% 3Wide Terminal SMD T/R
Description +
Search Keywords: FCSL76R050DER
  • Part No:
    FCSL76R050DER
  • Resistance Value:
    50 mOhm
  • Power Rating:
    3 W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    1530
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C