FCSL64R050DER
Ohmite
Res Metal Foil 1225 0.05 Ohm 0.5% 2W ±50ppm/°C Wide Terminal SMD T/R
Description +
Search Keywords: FCSL64R050DER
  • Part No:
    FCSL64R050DER
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    50 mOhm
  • Power Rating:
    2 W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    1225
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C