FCSL64R005DER
Ohmite
Res Metal Foil 1225 0.005 Ohm 0.5% 2Wide Terminal SMD T/R
Description +
Search Keywords: FCSL64R005DER
  • Part No:
    FCSL64R005DER
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    5 mOhm
  • Power Rating:
    2 W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    1225
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C