FCSL20R005FER
Ohmite
Res Metal Foil 0508 0.005 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Wide Terminal SMD T/R
Description +
Search Keywords: FCSL20R005FER
  • Part No:
    FCSL20R005FER
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    5 mOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C