FCSL150R010FER
Ohmite
Res Metal Foil 3060 0.01 Ohm 1% 10W ±100ppm/°C Wide Terminal SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FCSL150R010FER
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    FCSL150R010FER
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Resistance Value:
    10 MOhm
  • Power Rating:
    10 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    3060
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C