FC4TR010DER
Ohmite
Res Metal Foil 1206 0.01 Ohm 0.5% 0.5W(1/2W) ±50ppm/°C Pad SMD T/R
Description +
Search Keywords: FC4TR010DER
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    FC4TR010DER
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    10 MOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    1206
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C