F55J3K0E
Ohmite
Res Wirewound 3K Ohm 5% 55W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
Description +
Search Keywords: F55J3K0E
  • Part No:
    F55J3K0E
  • Power Rating:
    55 W
  • Resistance Value:
    3 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C