F20J1K5E
Ohmite
Res Wirewound 1.5K Ohm 5% 20W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
Description +
Search Keywords: F20J1K5E
  • Part No:
    F20J1K5E
  • Power Rating:
    20 W
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C