F20J12K5E
F20J12K5E
Ohmite
In Stock: 40
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
F20J12K5
Ohmite
Res Wirewound 12.5K Ohm 5% 20W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: F20J12K5
  • Part No:
    F20J12K5
  • RoHS:
    No
  • Power Rating:
    20 W
  • Resistance Value:
    12.5 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C