F10J30RE
Ohmite
Res Wirewound 30 Ohm 5% 10W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
Description +
Search Keywords: F10J30RE
  • Part No:
    F10J30RE
  • Power Rating:
    10 W
  • Resistance Value:
    30 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C