EBWB-NR0010FE
Ohmite
Res 6030 0.001 Ohm 1% 6W ±120ppm/°C Molded SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EBWBNR0010FE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    EBWB-NR0010FE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    KR
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Power Rating:
    6 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    6030
  • Temperature Coefficient:
    ±120 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 170 °C