D50K50RE
Ohmite
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 50W -A (+/-) 260ppm/AC - 50 Ohms
Description +
Search Keywords: D50K50RE
  • Part No:
    D50K50RE
  • Power Rating:
    50 W
  • Resistance Value:
    50 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C