D50K2K25E
Ohmite
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 50W -A (+/-) 260ppm/AC - 2.5K Ohms
Description +
Search Keywords: D50K2K25E
  • Part No:
    D50K2K25E
  • Power Rating:
    50 W
  • Resistance Value:
    2.25 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C