D225K2K2E
Ohmite
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 225W -A (+/-) 260ppm/AC - 2.2K Ohms
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: D225K2K2E
  • Part No:
    D225K2K2E
  • RoHS:
    Yes
  • Power Rating:
    225 W
  • Resistance Value:
    2.2 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C