D12K4K0E
Ohmite
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 12W -A (+/-) 260ppm/AC - 4K Ohms
Description +
Search Keywords: D12K4K0E
  • Part No:
    D12K4K0E
  • Power Rating:
    12 W
  • Resistance Value:
    4 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C