D100K500E
Ohmite
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 100W -A (+/-) 260ppm/AC - 500 Ohms
Description +
Search Keywords: D100K500E
  • Part No:
    D100K500E
  • Power Rating:
    100 W
  • Resistance Value:
    500 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C