CS3FR025E
Ohmite
Res Wirewound 0.025 Ohm 1% 3W Molded RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CS3FR025E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    CS3FR025E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    AT
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    3 W
  • Resistance Value:
    25 mOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    21.7 x 5.35 x 16.4 mm