CS3FR020E
Ohmite
Res Wirewound 0.02 Ohm 1% 3W Molded RDL
Description +
Search Keywords: CS3FR020E
  • Part No:
    CS3FR020E
  • Power Rating:
    3 W
  • Resistance Value:
    20 MOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C
  • Dimension:
    21.7 x 5.35 x 16.4 mm