CS3FR005E
CS3FR005E
Ohmite
In Stock: 120
Minimum Order: 3
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CS3FR005
Ohmite
Res Wirewound 0.005 Ohm 1% 3W Molded RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CS3FR005
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    CS3FR005
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    3 W
  • Resistance Value:
    5 mOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    21.7 x 5.35 x 16.4 mm