CGN6J150
Ohmite
Res Wirewound 150 Ohm 5% 3W ±20ppm/°C Conformal Silicone Ceramic AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CGN6J150
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    CGN6J150
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    500
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    3 W
  • Resistance Value:
    150 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    15.1 x 5.5 mm