B20J7K5E
Ohmite
Res Wirewound 7.5K Ohm 5% 20W ±260ppm/°C Vitreous Enamel AXL
Description +
Search Keywords: B20J7K5E
  • Part No:
    B20J7K5E
  • Power Rating:
    20 W
  • Resistance Value:
    7.5 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C
  • Dimension:
    50.8 x 11.11 mm