B20J50KE
Ohmite
Res Wirewound 50K Ohm 5% 20W ±260ppm/°C Vitreous Enamel AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: B20J50KE
  • Part No:
    B20J50KE
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Power Rating:
    20 W
  • Resistance Value:
    50 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C
  • Dimension:
    50.8 x 11.11 mm