B20J2R0E
Ohmite
Res Wirewound 2 Ohm 5% 20W ±400ppm/°C Vitreous Enamel AXL
Description +
Search Keywords: B20J2R0E
  • Part No:
    B20J2R0E
  • Power Rating:
    20 W
  • Resistance Value:
    2 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±400 ppm/°C
  • Dimension:
    50.8 x 11.11 mm