B12J700E
Ohmite
Res Wirewound 700 Ohm 5% 12W ±260ppm/°C Vitreous Enamel AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: B12J700E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    B12J700E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    12 W
  • Resistance Value:
    700 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    44.45 x 7.94 mm