AP101-270R-J
Ohmite
Res 270 Ohm 5% 100/3.5W ±100ppm/°C Molded TO-247 RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: AP101270RJ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    AP101-270R-J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    35
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    100,3.5 W
  • Resistance Value:
    270 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -65 to 175 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    16.01 x 5.21 x 20.96 mm
  • Terminal Pitch:
    10.42 mm