850F15KE
Ohmite
Res Wirewound 15K Ohm 1% 50W ±20ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Description +
Search Keywords: 850F15KE
  • Part No:
    850F15KE
  • Power Rating:
    50 W
  • Resistance Value:
    15 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C