- 850F10RE
Description
Res Wirewound 10 Ohm 1% 50W ±20ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Search Keywords: 850F10RE
Supplier:Ohmite
Part No:850F10RE
HTS:8533210090
COO:GB
Mounting:Chassis Mount
Power Rating:50 W
Termination Style:Axial
Resistance Value:10 Ohm
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±20 ppm/°C