83FR511E
Ohmite
Res Wirewound 0.511 Ohm 1% 3W ±90ppm/°C Conformal Silicone Ceramic AXL
Description +
Search Keywords: 83FR511E
  • Part No:
    83FR511E
  • Power Rating:
    3 W
  • Resistance Value:
    511 mOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±90 ppm/°C
  • Dimension:
    15.1 x 5.5 mm