810F4R0E
Ohmite
Res Wirewound 4 Ohm 1% 10W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Flange Mount
Description +
Search Keywords: 810F4R0E
  • Part No:
    810F4R0E
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Power Rating:
    10 W
  • Resistance Value:
    4 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C