810F4K5E
Ohmite
Res Wirewound 4.5K Ohm 1% 10W ±20ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Description +
Search Keywords: 810F4K5E
  • Part No:
    810F4K5E
  • Mounting:
    Chassis Mount
  • Power Rating:
    10 W
  • Resistance Value:
    4.5 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C