650FPR002E
650FPR002E
Ohmite
In Stock: 124
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
650FPR002
Ohmite
Res Metal Film 0.002 Ohm 1% 5W Conformal Coated AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 650FPR002
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    650FPR002
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    2 MOhm
  • Tolerance:
    1 %