605HR030E
605HR030E
Ohmite
In Stock: 0
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
605HR030
Ohmite
Res Metal Film 0.03 Ohm 3% 0.5W(1/2W) Conformal Coated AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 605HR030
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    605HR030
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    30 MOhm
  • Tolerance:
    3 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
  • Dimension:
    8.382 mm