15FR200E
Ohmite
Res Wirewound 0.2 Ohm 1% 5W Silicone AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 15FR200E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    15FR200E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    200 mOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -55 to 275 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    23.8 x 8.4 mm