- QW222-BULK
QW222-BULK
NTE Electronics
Res Metal Film 2.2K Ohm 2% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Conformal AXL
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: QW222BULK
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:NTE Electronics
Part No:QW222-BULK
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:85332100905
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Termination Style:Axial
Power Rating:0.25 (1/4) W
Resistance Value:2.2 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C
Packaging:N/A
Dimension:6.5 x 2.3 mm
Terminal Pitch:N/R
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
75
Can Ship immediately
Buy all 75 in-stock or the regular minimum order quantity of 250