- NPA10M25
NPA10M25
NTE Electronics
Cap Aluminum Lytic 10uF 25V 20% (6 X 15mm) Axial 1000h 85°C
Description
Search Keywords: NPA10M25
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:NTE Electronics
Part No:NPA10M25
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Capacitance Value:10 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Mounting:Through Hole
Voltage:25 VDC