NEV1000M50FG-BULK
NTE Electronics
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1000h 105°C
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: NEV1000M50FGBULK
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    NTE Electronics
  • Part No:
    NEV1000M50FG-BULK
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 19
Can Ship immediately Buy all 19 in-stock or the regular minimum order quantity of 30