Search Keywords: NEH68M25
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    NTE Electronics
  • Part No:
    NEH68M25
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    68 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    25 VDC