- MSC125V324
MSC125V324
NTE Electronics
Cap Aluminum Lytic 324uF 110VAC/125VAC (36.53 X 111.25mm) Quick Connect 65°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: MSC125V324
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:NTE Electronics
Part No:MSC125V324
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250055
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Capacitance Value:324 uF
Dimension:111.25(Max) x 36.53(Max) mm
Construction:Plastic Cylindrical Can
Lead Pitch For Radial:N/R
Family:MSC
Equivalent Series Resistance:N/A
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
3
Can Ship immediately
Buy all 3 in-stock or the regular minimum order quantity of 5