- MRC440V50
MRC440V50
NTE Electronics
Cap Film 50uF 440VAC PP 5% (72.89 X 47.5 X 100.08mm) Metal Can 85°C
Description
Search Keywords: MRC440V50
Supplier:NTE Electronics
Part No:MRC440V50
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:CN
1 -
Voltage:440 VAC
Capacitance Value:50 uF
Tolerance:5 %