MRC440V17R5
NTE Electronics
Cap Film 17.5uF 440VAC PP 10% (73.91 X 48.51 X 99.31mm) Metal Can 85°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MRC440V17R5
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    NTE Electronics
  • Part No:
    MRC440V17R5
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Voltage:
    440 VAC
  • Capacitance Value:
    17.5 uF
  • Tolerance:
    10 %