- MLR683K630
MLR683K630
NTE Electronics
Cap Film 0.068uF 630V PET 10% (8.5 X 14.5 X 18mm) Radial 15mm 85°C
Description
Search Keywords: MLR683K630
Supplier:NTE Electronics
Part No:MLR683K630
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:85322500706
1 -
Voltage:630,250 VDC|VAC
Capacitance Value:0.068 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Lead Pitch For Radial:15 mm
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
8
Can Ship immediately
Buy all 8 in-stock or the regular minimum order quantity of 25