MLR224K100-BULK
NTE Electronics
Cap Film 0.22uF 100V PET 10% (6 X 10 X 14mm) Radial 10mm 85°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MLR224K100BULK
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    NTE Electronics
  • Part No:
    MLR224K100-BULK
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Voltage:
    100,65 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.22 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    10 mm